ABD’de elektrik kesintisi alarmı: Musk’ın Tesla araçları toplumsal medyanın gündeminde

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) California eyaletinde yaşanan rekor sıcaklıklar, beraberinde güç krizini de tetikledi. Çok sıcakların akabinde eyalet çapında süratle yükseliş gösteren güç talebindeki artış sebebiyle elektrik kullanımının sonlandırılması istendi. Hatta günün en ağır saatlerinde, yani talebin en yüksek olduğu vakit dilimlerinde elektrik araçların şarj edilmemesi konusunda ikazda bulunuldu.

Bir yanda elektrik şebekelerine çok yüklenme tartışmaları yükselirken, başka yanda ise ABD’li milyarder iş insanı Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın elektrikli arabaları toplumsal medyanın gündemindeydi.

ŞARJ İSTASYONU YERİNE JENARATÖR

Twitter’da bir kullanıcının Çarşamba günü paylaştığı fotoğraf toplumsal medyada viral oldu.

Şu ana kadar en az 111 bin beğeni ve 25 bin retweet alan paylaşımda, binlerce dolarlık aracın bir jeneratör yardımı ile şarj edildiği görülüyor.

Paylaşımda 120 bin dolarlık (2 milyon 188 bin TL) olduğu belirtilen Tesla aracın, bölgedeki kesintiler ve şebekeye çok yüklenme sebebiyle bir jenatör yardımıyla şarj edildiği sav edildi. Öteki kullanıcılar ise emsal görselleri paylaşımın altına ekledi.

Fotoğraftaki bilgilere dair rastgele bir teyit bulunmuyor fakat güç krizi ve iklim değişikliği tartışmaları yükselirken, Musk’ın Tesla araçları sıklıkla gündeme gelecek üzere.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.