Adana’da acı görüntü: Çocuklarını kebapçıya bırakıp kayboldu

Adana’da teze nazaran, Nurcan K., 3 çocuğuyla merkez Seyhan ilçesinde evvelce çalıştığı kebapçı dükkanına giderek, işyeri sahibi Şaban Erkek’e ayrıldığı eşinin çocukları almaya geleceğini söyledi.

Anne Kaymaz, çocuklarına ise “Sizi 10 gün sonra alacağım. Mersin’e gidiyorum” diyerek ortadan kayboldu.

Kadının dükkandan ayrılması ve çocukları almaya kimsenin gelmemesi üzerine Şaban Erkek, aile fertlerine ulaşmaya çalıştı. Aileyle irtibat kuramayan Erkek, durumu polise bildirdi.

Kebapçıya giden polis grupları, 7, 10 ve 12 yaşındaki 3 çocuğu, anne ve babalarına ulaşamayınca Çocuk Şube Müdürlüğüne götürdü.

‘BABALARINA TESLİM EDİLECEK’ DEYİP GİTMİŞ

Çocuklar daha sonra Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğü gruplarınca muhafazaya alındı.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Nevzat Özer, çocukların müdürlüklerinin denetimindeki bir yurda yerleştirildiğini belirterek, “Çocuklarımız şu anda devlet müdafaasında. Onlara devletin şefkat elini uzattık, inşallah en güzel biçimde bakımlarını da yapacağız” dedi.

Kebapçı dükkanı sahibi Şaban Erkek de Nurcan K’nin evvelden yanında çalıştığını anlatarak, “Anneleri babaları ayrılmış 7 yıldır. Annelerinde kalıyorlar, vekalet annelerinde. Bunları da bugün ‘babalarına teslim edilecek’ diye benim yanıma bırakıp gitmiş. Babaları da telefona karşılık vermiyor. Mecburen polisi aramak zorunda kaldık. 3 saattir yanımdalardı. Annelerini aradık telefonu kapalı. Nereye gittikleri konusunda bir bilgim yok” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.