ÂLÂ Parti Balıkesir’de: Turhan Çömez, Akşener’in konuşmasını dinledi

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Balıkesir’in Bandırma ilçesinde kendisini bekleyenlere hitap etti. Akşener, konuşması sırasında, programını takip eden eski AK Parti Balıkesir milletvekili Turhan Çömez’i yanına davet etti.

Yeni Çağ gazetesinin aktardığına nazaran Akşener, Çömez’in FETÖ’ye karşı duruşundan övgü ile bahsetti.

‘MUHTEREMLER ÇOK RAHATIZ’

İnsanların sıkıntılarının konuşulmadığı, bu kaygılara devalar üzerinden rekabet yapılmadığı bir sistemi kaldırıp; öznenin yine seçmen olduğu bir anlayışı ortaya koymak üzere gezdiklerini söz eden Akşener, “Ceketimi assam, şapkamı koysam seçilirim’ anlayışı ağabeylerin çok rahatına geldi. Ağabeyler seçmeni görmeden, seçmenin kederlerini dinlemeden, bizi ilişkin olduğumuz alanlar üzerinden birbirimize düşman ederek yaptıkları politikayı birlikte ortadan kaldırıyoruz. Sayınlar çok rahatsız” dedi.

Esnaf dükkanları içinde müşterilerin velinimet olduğunu belirten Akşener, siyasetçi için de seçmeni velinimet yapacaklarını söyledi. Akşener, “Benim üzere her birini buraya getireceksiniz, karşınızda ‘hazır ol’da durduracaksınız. Oylarınızı manevi manada çok değerliye vereceksiniz” diye konuştu.

‘BİZDEN ÖNCE KİMSE KONUŞMUYORDU’

“Bu ülkede o denli büyük haksızlıklar var ki. Bizden önce kimse konuşmuyordu” diyen Akşener, “92 puan alıp atanamayan genç gördüm. Onun yerine bağıra bağıra ağlayan annesini gördüm bu dükkanların içinde. Hamile ineğini gözyaşları içerisinde kesite gönderen besiciler gördüm. Tarlasına nisan ayında atması gereken gübreyi atamadığı için kara kara düşüp, gözünden yaş akan çiftçi gördüm. Süt ineklerini daima ziyan ettiği için kısma gönderen beşerler gördüm. Akşama ne pişireceğini kara kara düşünen anneler gördüm. 92 puanla atanamayıp 58 puanla arkadaşı atandığı için ağlayan çocuklar gördüm. Mülakatta 88 puanla elenmiş gençler gördüm. Bu ülkede harami tertip var. Her şeyden evvel seçmen olarak bu tertibi birlikte kaldıracağız. Helal oylarınızla, demokrasiyle, sandıkta bu harami sistemi birlikte yıkacağız inşallah” tabirlerini kullandı.

Mülakat sisteminin AK Parti’ye personel bulma kurumu üzere çalıştığını savunan Akşener, iktidar olmaları durumunda bu sistemi kaldıracaklarının iletisini verdi.

‘BİR ÜLKE BU KADAR MI SOYULUR?

Akşener şöyle devam etti:

“Bir şey daha var. Ya kardeşim bir ülke bu kadar mı soyulur? 24 milyar lira Türk Telekom’dan alındı. Sizin vergilerinizle alındı, gidildi Hariri’nin cebine konuldu. Hariri kim, Sayın Erdoğan’ın aile dostu. Biliyorsunuz aile dostlarına mahcup olunmaz. Size mahcup olmak hiç umurlarında değil. Bunun yanıtını vereceksiniz, vermelisiniz. 24 milyar lira ile neler olur? Gençlerin KYK borçları silinir, nisan ayında gübre atamayan tüm çiftçilerin gübreleri fiyatsız verilebilirdi. Geçen hafta pazar günü Sayın Mansur Yavaş’la bir arada Ankapark diye bir ucube gezdik. Tam 14 milyar lira harcanmış. 24 ile toplayın. 38 milyar lira ile bu ülkede neler yapılmazdı. Bu ülkede çiftçinin mazotu, gübresi, ilacı ile hayvancının yemi sübvanse edinilebilirdi Onlara nakit olarak yardım yapılıp, üretim yapmaları sağlanabilirdi. Çocuklarımız büyükşehirlerde aç. Devlet okullarında okuyan, ilkokul birden lise son sınıfa kadar olan çocuklarımızın sabah kahvaltısı ile öğlen yemeği verilebilirdi. Binlerce kadınımıza, kooperatifimize ve üreticimize katkıda bulunulabilirdi. Bayanlara iş imkanı sağlayabilirdik.”

‘ÇALDIRMAYACAKSINIZ, ÇALMAYACAKSINIZ’

“Bütün bunların düzeltilmesinin çok kolay olduğunu kaydeden” Akşener, “Çaldırmayacaksınız, çalmayacaksınız. İsraf etmeyeceksiniz. Kaynakları yerinde kullanacaksınız. Türkiye’nin imkanları büyük, Türkiye’nin kusursuz insanları var, Türkiye’nin süper gençleri var. O gençlerin önüne umudu koyacaksınız, istihdamı yaratacaksınız. Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yok. Tekrar söylüyorum; hırsızlık yapmayacaksınız, hırsızlığa müsaade etmeyeceksiniz. İsrafı önleyeceksiniz. Bütün bunların sonucunda şüphesiz de el ele verip bu harami sistemi değiştireceğiz. Seçmenin velinimet olduğunu siyaset ağalarına birlikte göstereceğiz inşallah” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.