Aloe veranın bu yararlarını görünce çok şaşıracaksınız! İşte Aloe veranın bilinmeyen mucizevi yararları

Genellikle yaz aylarında güneşte yandığınız vakit aktarılan ipuçlarından biri güneş yanığı üzerine biraz aloe vera sürmektir. Aslında bir aloe vera yaprağını keserek içindeki jeli ortaya çıkarabiliriz. Bu ferahlatıcı ve yatıştırıcı bir tesire sahip olacaktır.

Aloe vera yaz aylarında yararlı olmasının yanı sıra insan sıhhatine sayısız yararları nedeniyle de değerli olacaktır:

detoksifiye edicidir: içerdiği vitamin ve mineral tuzlar sayesinde bedeni arındırır ve toksinleri yok edebilir
sindirim: bağırsaktaki besinlerin emilimini artırır
enerjiyi artırır
esansiyel amino asitler içerir

ALOE VERA SAYESİNDE, BAĞIRSAK PROBLEMLERİ, REFLÜ VE YAZ YANIKLARI AZALTILABİLİR

Aloe veranın sindirim aktivitesi açısından yararları olduğu görülmektedir. Yapraklarda bulunan jel bitkinin en sağlıklı kısmıdır. Yapraklarda bulunan iltihap önleyici yağ asitleri, geri akışı engelleyerek mide asidinin dengelenmesine yardımcı olabilir. Aslında, mide mukozası için gerçek bir gözetici katman oluşturan ve iltihaplanmayı önleyen müsilajlar açısından zengindir. Bu nedenle ülser, gastroözofageal reflü, asitlik, yanma, yük ve karın şişmesi durumunda endikedir. Kabızlık durumlarında da yararlı olabilir. Aslında, alımı, kolon iltihabının azalmasıyla bağlantılı üzere görünüyor, dışkının daha kolay inmesini sağlayarak onları yumuşatıyor.

NE KADAR TÜKETMELİYİZ?

Açıkçası, aloe vera alımı da her vakit bireyden şahsa değişen önerilen dozlara sahiptir. Genel olarak aloe suyunun yemeklerden 30 dakika evvel aç karnına alınması tavsiye edilir. Dozlar günde 20 ml ile 60 ml ortasında değişir, ortalama olarak 40 ml meyve suyu tüketilmesi tavsiye edilir. Dozlar da satın alınan eserin markasına ve sunduğu besin kıymetlerine nazaran değişiklik göstermektedir. Bu nedenle önerilen dozlar aşılmadığı sürece aloe vera sayesinde bağırsak meseleleri azaltılabilir. Bağırsak mukozasında ülser oluşumuna yol açabilecek tahriş edici bir tesire sahiptir. Bu nedenle aloe vera suyunu biraz su ile seyreltmeniz tavsiye edilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.