Bakan Soylu’dan Cumhuriyet Gazetesi’ne reaksiyon: Zavallılar

Suriye’nin kuzeyinde inançlı bölgelere inşa edilen briket konutların üretimine kimi sivil toplum kuruluşları öncülük ediyor. Bu durum ise Cumhuriyet Gazetesi’nde hazımsızlığa neden oldu.

STK’LAR DA DAYANAK VERİYOR

Suriyeli göçmenlerin geri dönüşlerinin hızlandırılması ve savaş mağduru ailelerin kendi ülkelerinde barınacak bir yer bulabilmesi hedefiyle Türkiye, briket meskenler inşa ediyor. Bugüne kadar binlerce Suriyelinin geri dönüş yapmasına imkan sağlayan briket konutların imalinde birçok STK kuruluşu da elini taşın altına koyuyor.

Suriye’de yapılan briket evler

CUMHURİYET GAZETESİ’NDE BİLİNMEYEN HAZIMSIZLIK

Briket meskenlerin üretiminde yer alan STK’lar hakkında akla ziyan iftiralarda bulunan kelam konusu gazete, “Erdoğan’ın ‘Bizim STK’ler’ dediği tarikatçı kuruluşlar Suriye’de para basıyor!” başlığını atarak kin ve nefretini kustu.

BAKAN SOYLU: GÖÇMENLERDEN İKTİDAR POSTU ÇIKARMAYA ÇALIŞAN ZAVALLILAR

Konuyla ilgili iftiralarda bulunan gazete ile ilgili bir paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Briket meskenler, Suriye’ye geri dönüşü hızlandırıp, oturumu artırdıkça Cumhuriyet Gazetesi en düzgün ve tek bildiği işi yapmış Hayırsever STK’lara iftira atmış Geri dönüşler mi rahatsız etti Sorunların çözülmesi mi korkuttu Göçmenlerden iktidar postu çıkarmaya çalışan zavallılar” kelamlarıyla reaksiyon gösterdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.