Bozdağ: Kararı eleştirirken bir de deyin ki ‘Gülşen’in yaptığı yenilir yutulur bir şey değil’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yozgat’ın Aydıncık ilçesindeki toplu açılış merasiminde konuştu.

Tutuklanan Gülşen’in hür bırakılması davetinde bulunan CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Bozdağ, “Sayın Kılıçdaroğlu helalleşmeden bahsediyor. Fakat yargıçları tehdit eden ve yargıçlara talimat verip ‘derhal özgür bırakın’ diyen bir üstten buyurmacı hal ortaya koydu,” tabirlerini kullandı.

Bozdağ’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bu bütün İmam Hatip okullarına, İmam Hatip liselerin öğrencilerine, oradaki öğretmenlere, yöneticilere, onların velilerine karşı büyük bir saygısızlık büyük bir ayrımcılık, büyük bir nefret, büyük bir hakarettir.

Ama bakın ana muhalefet partisinin genel lideri, bu 6’lı masanın etrafında toplananlar kaç gündür bu milletin milyonlarca insanına karşı hakaret, saygısızlık, ayrımcılık, nefret, kin kusan bu kelamlar karşısında tek bir tane gerçek cümle duydunuz mu?

Biriniz de çıkın deyin; tutuklamayı eleştiriyorsunuz, eleştirin o hakim kararıdır, eleştirilebilir. Ancak öte yandan onu eleştirirken bir de deyin ki; bunun yaptığı da yenilir yutulur bir şey değildir, bu milletlerin evlatlarına böylesi bir saygısızlığı, ayrımcılığı, nefreti, kini lisanına dayayıp konuşamaz.

Sayın Kılıçdaroğlu helalleşmeden bahsediyor. Lakin yargıçları tehdit eden ve yargıçlara talimat verip ‘derhal özgür bırakın’ diyen bir üstten buyurmacı tutum ortaya koydu. Kılıçdaroğlu’nun helalleşmeden anladığı şey samimi değil, seçime dönük stratejik bir projedir. Niçin çıkıp bu söylenen lafları kabul etmeyiz açıklaması var mı, yok.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.