Bu İçecek Kolesterol ve Sindirim Meselelerini Tarihe Gömüyor! Günde 1 Bardak Kolesterolü Ortadan Kaldırıyor!

Lakin, tez yahut tembellikten, günün erken saatlerinden itibaren hakikat beslenmenin ne kadar değerli olduğunu her vakit hatırlamıyoruz.

Tekrar de gerçek ölçüde lif, vitamin, mineral ve antioksidan almak bedeninizin daha düzgün çalışmasına ve daha faal olmasına yardımcı olur. Başka bir avantajı ise, daha düşük bir iştah algılayarak, sabahın ortasında kendimizi aç bulmaktan ve kendimizi tatlı ve tuzlu atıştırmalıklarla karşı karşıya kalmaktan kurtarır.

KAHVALTININ YARARLARI MUTLAKA SAYMAKLA BİTMİYOR

Bu kahvaltı içeceğinde kolesterol ve sindirim düzeylerini güzelleştirecek birçok vitamin ve antioksidan var.
Az evvel söylenenlere ek olarak, kahvaltı tıpkı vakitte metabolizmayı hızlandırarak, bağırsakların uygun çalışmasını ve kalori tüketimini sağlar. Hülasa, birçok kişinin düşündüğünün tersine sabahları yemek yemek kilo vermenize bile yardımcı olabilir. Son olarak, kahvaltı daima yorgunluk ve bitkinlik nöbetlerini algılamaktan kaçınır. Lakin bu sinyalleri hafife almamaya dikkat edin.

Ancak hakikat ölçüde besin aldığımızdan emin olmak için sabahları ne yemeliyiz?

GÜÇLÜ LİF KAYNAĞI

Sizlerle paylaşacağımız bu içecek, birçok vitamin ve antioksidanın yanı sıra sindirim için yararlı olan güzel bir lif kaynağı içerir. Beslenmeye en itina gösterenler ortasında yıllardır tanınan olan yaygın bir “smoothie” içeceğinden bahsediyoruz. Lakin artık nasıl hazırlanacağını görelim.

BADEM SÜTÜ, YOĞURT, MUZ VE ZERDEÇAL İÇECEĞİ NASIL HAZIRLANIR?

Bunların hepsi yalnızca sindirime yardımcı olmakla kalmayıp birebir vakitte lipid ve kolesterol profilini de denetim altında tutan besinlerdir. Ayrıyeten bu içecek sayesinde kurkumin üzere bağırsak gazını düşürmeye yarayan antioksidanları almak da mümkündür. Bu smoothie’de bulunan vitamin ve mineraller kemikler ve dişler için demir ve kalsiyum iken, tıpkı vakitte kalp için potasyum ve K vitaminidir.

Harika bir smoothie yapmak için tek yapmamız gereken bir muz, badem sütü, az yağlı yoğurt ve bir tutam zerdeçalı blendera koymak. Daha düzgün bir doku ve daha fazla tazelik elde etmek için muzu karıştırmadan evvel dondurabiliriz. Ayrıyeten, içeceği sindirim için faydalı tohumlarla zenginleştirebiliriz .

Sağlıklı ve süratli bir kahvaltı için smoothiemize kepekli bisküviler yahut şekersiz reçelli peksimet ile eşlik edebiliriz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.