‘Çeyrek altın’ arbedesinin tarafları bayram ziyaretinde karşılaştı: 1 polis yaralandı, 2 gözaltı

Yaklaşık 2 hafta evvel Kandıra ilçesinde düğüne katılan Şencan ailesi, gelin ve damada çeyrek altın taktı. Karşı tarafın, ‘Biz sizin düğününüzde yarım altın takmıştık, siz neden çeyrek altın takıyorsunuz?’ kelamı üzerine tartışma yaşandı. Çıkan arbede sırasında Gülten Şencan, Tarık Öztürk ve Tayfur Dağtekin tabanca ile vuruldu. Arbede esnasında eşi Yılmaz Şencan’ın silahından çıkan kurşunla ağır yaralanan Gülten Şencan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. 

Olayın akabinde iki ailenin yakınları Kurban Bayramı ziyareti sırasında yolda karşılaştı. İki aile ortasında başlayan kelamlı tartışma arbedeye dönüştü. Olayı görenler durumu 112 Acil Davet Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis geldi.

Polis tarafları zahmetle sonlandırdı. Yaşanan arbede esnasında bir polis memuru hafif yaralandı. Olayla ilgili Gökhan Şencan ve Selahattin Şencan polis tarafından gözaltına alındı. 

Polis, tarafların oturduğu  ve olayın yaşandığı sokakta geniş güvenlik tedbirleri aldı. Çevik kuvvet takımlarından takviye alan polis, sokağın her iki tarafını trafiğe kapattı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.