CHP’li liderden itiraf üzere açıklama: Bu sayede matematikten full çektim

İzmir’de evvelki gün yapılan Gaziemir Belediye Meclis Toplantısı’nda konuşan Gaziemir Belediye Lider Yardımcısı ve CHP Küme Başkanvekili İzel Zenginobuz adeta itiraf üzere bir açıklamada bulundu.

Zenginobuz, 2010’daki üniversite imtihanına sayılı günler kala arkadaşının daveti ile gittiği dershaneden aldığı sorularla matematikten full çektiğini söyledi. Zenginobuz meclisteki konuşmasında şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde yapılan KPSS imtihanında tekrar bir çocuk oyunu üzere bir şey yaşadık.

ÖSYM Lideri misyondan alındı. Biz bunu birinci sefer yaşamıyoruz. Benim girdiğim 2010’daki üniversite imtihanında da misal bir şey yaşamıştık. O vakit da bir dershane son anda ek ders koydu. Arkadaşlarım bana gelip, ‘bizim dershane mantık sorularıyla ile ilgili ders koydu. Gitsek mi gitmesek mi?’ dedi.Gitmeye karar verdik. Arkadaşlarım sağ olsun beni de çağırdı. Ben de kaçak öğrenci olarak gittim. Ben de ‘bir bilgi bir bilgidir’ deyip gittim. ‘Mantık soruları 35-40 yıldır çıkmıyor’ dediler. Bizim dershane bu bilgiyi vermemişti. Güzel ki son anda gitmişim. Yemin ediyorum imtihanda gözlerim fal taşı üzere açıldı. 2 tane mantık sorusu çıktı.

Matematikte birinci ve ikinci kısımda full çıkardım. O ders sayesinde oldu. 40 sene sonra mantık sorusu çıkacağı bilgisi birilerine nasıl ulaştıysa, işte bugün de birebir şey hala yaşanıyor.”

AK PARTİ CEPHESİNDEN ÇOK SERT ELEŞTİRİ

Zenginobuz’u istifaya davet eden AK Parti Küme Başkanvekili Uğur İnan Atmaca, “İtiraf üzere açıklamada bulundu. Kendisine soruyoruz. Bu dershanenin ismi ne? Dershaneye arkadaşlarının davet ettiğini söylüyor. Arkadaşları kim? Bu soruları yanıtlamasını bekliyoruz. Hem Gaziemir ve hem Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ile Gaziemir Belediye Lider Yardımcılığı vazifelerinden istifa etmelidir. Tüm Türkiye’deki gençlerden de özür dilemelidir” dedi.

KENDİSİNE ÖBÜR SORULAR DA GELDİ Mİ?

Atmaca, “Kendisine soruyoruz. Öbür sorular da geldi mi? Gerçek cevapladığınız her soru on binlerce kişinin üstüne çıkartır. Türkiye’de ‘kul hakkı yeniyor’ diyor. Kul hakkının en babasını sen yemişsin aslında. Gidip dershanede bunu öğrenmişsin. Münasebetiyle hangi dershaneye gitti ve arkadaşları kimlerdi? Bu soruları bile evvelce bilip yanlışsız yanıtlaması üniversiteye girişini etkilemiştir. Şu an kendisi avukat. Tahminen de öteki bir meslek sahibi olacaktı” diye konuştu.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.