Çığ gibi büyüyen tepkilerden sonra Instagram harekete geçti

Amerikalı teknoloji devi Meta bünyesi altında faaliyetlerini sürdüren Instagram, sosyal medya platformları arasında en popüler isimlerden biri. Her ne kadar zirveye olan yolculuğunda liderlik şansı pek olmasa da, kendi rakipleri olarak gösterebileceğimiz TikTok ve Snapchat gibi isimler hala Instagram’ın gerisinde bulunuyor ve her geçen gün aradaki fark da artıyor.

Tabi Instagram’ın bu kadar popüler olmasının ve mevcut konumunu güçlenerek korumasının arkasına yatan sebep, platformun düzenli olarak güncellenmesi. Bu güncellemelerin bazılarında yeni özelliklere kavuşan Instagram, bazılarında ise mevcut özelliklerini iyileştiriyor. Ancak geçtiğimiz günlerde gelen yeni bir güncelleme sonrasında iOS kullanıcılarında ortaya çıkan bir durum, kafaları allak bullak etti.

Çığ gibi büyüyen tepkilerden sonra Instagram harekete geçti

Neredeyse bütün iPhone kullanıcıları tarafından şikayet olup yağan duruma göre, akıllı telefon kullanıcıları telefonlarının seslerini kapatmalarına rağmen Instagram’daki hikayelerden ses gelmeye devam ediyor. Kullanıcılar bu durumu düzeltebilmek için uygulamayı silip baştan yüklemek, telefonu kapatıp yeniden açmak, cihaz ön bellek verilerini silmek gibi birçok yola başvurmuş olmalarına rağmen sorun çözülmeyince, Twitter bu şikayetini dile getiren kullanıcılarla doldu taştı.

Çığ gibi büyüyen bu isyanın ardından hemen harekete geçen Instagram, yeni bir güncellemeyle sorunu çözerken, kimi kaynaklar ise Instagram’ın bunu bilinçli olarak yaptığını ve hikayelere varsayılan olarak sesi açık olma özelliğini getirmek istediğini iddia etti. Tabi bu iddia doğru mudur bilinmez ancak bir gerçek var ki o da Instagram kullanıcıları bu durumdan hiç hoşlanmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.