‘Cinsel birliktelik’ tuzağı: Gaspçı sevgililer yakalandı

İstanbul’da internet üzerinde tanışarak birlikte olmak için buluştuğu erkeklere, sevgilisi Recep K. (30) ile tuzak kurarak gasbeden Hasret Ç. (27) operasyonla gözaltına alındı. Şüpheliler tutuklanarak cezaevine gönderilirken, gasp teşebbüsleri ve yakalanma anları kameraya yansıdı.

‘SEVGİLİMLE NE YAPIYORSUNUZ’ DİYEREK İÇERİ GİRDİ”

Beyoğlu’nda 29 Mart 2022 tarihinde polise başvuran Ş.K. (29) para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı bayan ve sevgilisi tarafından gasbedildiğini söyleyerek şikayetçi oldu.

Mağdur Ş.K. poliste verdiği tabirinde “Para karşılığı birlikte olmak için çağırdığım bayan içeri girdikten bir mühlet sonra kapı çaldı. Açtığımda hiç tanımadığım bir kişi ‘Sevgilimle ne yapıyorsunuz’ diyerek içeri girdi. Elinde bıçak vardı. Beni dövüp para ve cep telefonlarımı gasbederek kaçtılar” dedi.

KAMERALARA YANSIDI

8 Mayıs 2022 tarihinde polise başvuran mağdur D.K. de (31) tıpkı usulle 3 bin 500 lira nakit parası, kol saati ile cep telefonunun gasbedildiğini söyledi. Polis yaptığı incelemede şüphelilerin, D.K.’nın meskeninde bulunan kameralar tarafından görüntülendiğini belirledi.

Görüntülerde şüphelinin elinde bıçakla konutun içinde dolaşarak mağdura tehditler savurduğu anlar yer alıyor.

PARAYI AZ BULUNCA İNTERNET BANKACILIĞINDAN EFT YAPTIRMIŞLAR

Bu olaydan iki gün sonra bu defa Güngören’de ortaya çıkan şüpheliler mağdur M.D. (51)’yi darbederek 3 bin lira nakit parasını gasbedip, internet bankacılığını kullanarak 8 bin lira parayı zorla kendi hesaplarına aktardılar.

Gasp Ofis Amirliği dedektifleri kimliklerini belirlendiği şüphelileri takibe aldı. Şüphelilerin Esenyurt’ta bir apart otele gittiklerinin belirlenmesi üzerine bölgede pusu kuruldu. Bir müddet sonra şüphelilerden Hasret Ç.’nin yanındaki mağdur M.V.(56) ile dışarı çıktığı görüldü.

TUTUKLANDILAR

Bu sırada Hasret Ç’nin sevgilisi Recep K.’nın elindeki bıçakla onların yanına giderek mağduru gasbetmeye çalıştığı görülünce operasyon için düğmeye basıldı. Polis gruplarının müdahalesi ile Recep K. ile sevgilisi Hasret Ç. gözaltına alındı. Operasyon güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.

Gasp Ofis Amirliğine getirilen şüpheliler olaylarla ilgili sorgulandı. Şüphelilerden Hasret Ç.’nin internet üzerinden gönderdiği fotoğraflarla birlikte olmak için erkekler bulduğu daha sonra sevgilisiyle plan yaparak onları gasbettikleri anlaşıldı.

Özlem Ç.’nin daha evvelce 16, Recep K.’nın ise 4 cürüm kaydı olduğu anlaşıldı. Poliste süreçleri tamamlanan şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.