Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi! 1000 market daha geliyor

Piyasada zincir marketlerin oluşturduğu inhisarı kırmak için harekete geçen hükümet, Tarım Kredi Kooperatif marketleri için yeni yol haritasını belirledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tarım Kredi Kooperatifleri’nin mevcutta bin 400 olan market sayısının 2 bin 500’e çıkarılması talimatının akabinde, Tarım Kredi düğmeye bastı. Bu kapsamda Tarım Kredi Kooperatifleri, yeni başlatacağı franchise modeli ile kısa müddette bin market daha açacak.

BAKKALLARA BAYİLİK İMKÂNI

Sabah’ın haberine nazaran, Tarım Kredi’nin franchise modeli ile açtıracağı marketlerin isminin KoopmarkeT olarak planlandığı öğrenilirken, kendi bünyesindeki marketler ise KooperatiF market ismiyle devam edecek. Tarım Kredi’nin bu kapsamda yakın vakitte franchise modeli kurarak bununla da klâsik kanaldaki market ve bakkalları öncelikli olarak Tarım Kredi çatısı altına almayı hedeflediği öğrenildi.

30 BİN AİLE MARKETİNE ÖNCELİK

Bayilik modeliyle Türkiye’de şu anda sayıları 30 bini bulan aile marketlerinin bir kısmının da öncelikli olarak Tarım Kredi marketlere dönüştürülmesi hedefleniyor. Muahede sağlanılması halinde açılacak bu bayilerin eser tedariki Tarım Kredi tarafından sağlanacak. Tıpkı vakitte 1000-1500 metrekare büyüklüğünde KoopgrosS’ların açılmasına da sürat verilecek. Yaklaşık 400-500 bin nüfusun olduğu kent merkezlerinde KoopgrosS’lar açılacak.

DEPO SAYISI ARTIRILACAK

Tarım Kredi, marketlere eser tedarikinin daha süratli sağlanması için lojistik merkezlerinin sayısını da artıracak. Bu kapsamda mevcutta İstanbul Avrupa ve Anadolu, İzmir, Antalya, Konya, Mersin, Ankara, Samsun, Diyarbakır, Erzurum, Bursa, Sivas’ta yer alan lojistik depolarının sayısı artırılarak yılsonuna kadar 20 depo sayısına ulaşılmış olunacak.

SANAL SATIŞ BAŞLIYOR

Bir öteki kamu iştiraki olan PttAVM.com ile daha evvel online satışa başlayan Tarım Kredi, PttAVM’nin yanı sıra kendi kuracağı sanal kanallarla da internetten satış yapacak. Tarım Kredi Market eserlerinin sanal ortamda satılmasına imkân verecek KoopgeL ve KoopsanaL kısa müddette devreye alınacak.

KAYNAK: SABAH

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.