Elon Musk, Twitter’ı satın almak için yeniden harekete mi geçiyor?

Elon Musk ile Twitter arasındaki alım-satım belirsizliği tüm hızıyla devam ediyor. Dünyanın en zengin insanı olan Musk’ın ünlü sosyal medya platformunun hisselerinin %9,2’sini yaklaşık 3 milyar dolar karşılığı satın almasıyla başlayan süreç, daha sonra portalın tamamı için 45 milyar dolar ödeme konusunda anlaşmasıyla sona ermişti yani aslında herkes sona erdiğini düşünüyordu.

Ancak ilerleyen günlerde Elon Musk’ın platformdaki bot hesap sayısının Twitter’ın açıkladığından fazla olduğunu düşünmeye başlamasıyla birlikte bir anda rüzgar tersine döndü. Bu konu nedeniyle sık sık karşı karşıya gelen Elon Musk ile Twitter yönetimi sorunu bir türlü her iki tarafı da memnun edecek şekilde çözemeyince, ünlü milyarder satın alım sürecini noktaladığını ve Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiğini açıkladı.

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için yeniden harekete mi geçiyor?

Bununla birlikte Twitter yönetimi Elon Musk’ın böyle bir hamle yapamayacağı gerekçesiyle süreci davaya taşıdı ve şimdi gözler Ekim ayında görülecek davaya çevrildi. İşte bu davadan Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak zorunda olduğuna yönelik bir karar çıkabilir. Ünlü milyarderse, daha şimdiden bu karara hazırlanıyor ve elindeki Tesla hisselerinin bir kısmını hazır hisse senedi fiyatları da artmışken elden çıkarıyor.

Yapılan açıklamaya göre 3 gün içerisinde toplam 6,9 milyar dolar değerinde Tesla hissesi satan Elon Musk, bu satışın Twitter için fon oluşturmak adına olduğunu söyledi. Ünlü milyarder açıklamalarının devamında ise, davayı kazanırsa sattığı Tesla hisselerini geri almayı düşünebileceğini de sözlerine ekledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.