Fahrettin Koca, katledilen Karakaya’nın cenazesinde yuhalandı

Görev yaptığı Konya Kent Hastanesi’nde dün Hacı Mehmet Akçay tarafından silahla vurularak katledilen kardiyoloji uzmanı hekim Ekrem Karakaya için bugün Kayseri’nin Develi ilçesinde cenaze merasimi düzenledi.

ANKA’nın haberine nazaran Karakaya ailesinin meskeninin önünde toplanan meslektaşları, buradan cenaze namazının yapılacağı mescide yürüdü.
Cenaze merasimine sıhhat çalışanları beyaz önlükleriyle katılırken, Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da merasim alanına geldi. Merasime CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, YETERLİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, CHP Kayseri Vilayet Lideri Ümit Özer, DÜZGÜN Parti Kayseri Vilayet Lideri Sebati Ataman ile çok sayıda siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı.

ALANDAN UZAKLAŞTI

Fahrettin Koca, cenazeye katılan tabipler tarafından yuhalanarak, ıslıklanarak ve alkışlanarak protesto edildi. Kalabalıktan “istifa” sesleri de yükseldi. Hekimlerin ağır protestosuna maruz kalan Koca, müdafaa çemberi ortasında alandan uzaklaştı. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.