Gaziantep’te Ezgi’nin vefatına neden olan şoföre tahliye

Gaziantep’in Batıkent Mahallesi’nde 12 Nisan’da yaşanan kazada lise öğrencileri Ezgi Alya Yiğit ve Şimal Toprak,  bindikleri scooterle konutlarına giderken, ehliyetsiz şoför Osman S. idaresindeki arabanın çarpmasıyla yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Kaza sonucu hastanede tedaviye alınan iki arkadaştan Ezgi Alya Yiğit, tabiplerin gayretine rağmen kurtarılamadı.

Ehliyetsiz şoför tutuklandı

Şimal Toprak ise sıhhatine kavuşarak taburcu oldu. Kazanın akabinde sorgusunda skuter ile kendisine çarpıldığını öne süren ehliyetsiz şoför Osman S., tutuklanarak cezaevine konuldu.

Ailesinin avukatı tutuklanan Osman S. için, Sulh Ceza Hakimliğine tahliye talebinde bulundu.

Tahliye kararına aileden reaksiyon

Sulh Hukuk Hakimliği tahliye talebini reddederken, uzman raporuyla Asliye Ceza Mahkemesi’ne yapılan ikinci müracaat sonrası Osman S.’nin tahliyesine karar verildi. Tahliye kararına Ezgi Alya Yiğit’in babası Mehmet Şahin Yiğit, reaksiyon gösterdi.

“Hangi vicdanla tali hatalı olarak gösterir”

Toplumsal medyadan açıklama yapan Mehmet Şahin Yiğit, kızının hayatını kaybettiği kazanın akabinde tutuklanan Osman S.’nin tahliye edilmesi ile yasa büründüklerini belirterek, “Bilirkişiler tek şahit sözü ile hiçbir kamera imgesi olmadan kızımı asli hatalı, katili ise tali hatalı olarak göstermiş. Eksperler kızıma çarparak 14 metre ileriye fırlatan biri nasıl olur da hangi vicdanla tali hatalı olarak gösterir?” dedi.

Yiğit, kızının vefatına yol açan ehliyetsiz şoför ceza alıncaya kadar çabasını sürdüreceğini de kaydetti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.