HDP’li Gergerlioğlu: “İsrail faşizan yöntemler kullanıyor”

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına ilişkin, “İnsan hakları savunucuları olarak bu faşizan zihniyetli yönetimlere karşıyız, Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu vurguluyor ve bu baskınları lanetliyoruz.” dedi.

Gergerlioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa’ya yaptığı baskına değinerek, bu durumun İslam aleminin kabul edebileceği bir şey olmadığını belirtti.

İsrail’in siyonist mantığıyla baskıcı, faşizan yöntemler kullandığına dikkati çeken Gergerlioğlu, “Bu faşizan ve barbarca yöntemleri kabul etmiyoruz. Bu baskılara tepki vermesi gereken iktidar ise zayıf bir dille cevap veriyor, adeta timsah gözyaşları döküyor, samimi değil. Eğer iktidar samimi olsa İsrail bu barbarca tavırlara başvuramaz. İnsan hakları savunucuları olarak bu faşizan zihniyetli yönetimlere karşıyız, Filistin halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu vurguluyor ve İsrail’in bu baskınlarını lanetliyoruz.” diye konuştu.

Gergerlioğlu ayrıca, Ankara’da uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş cinayetinin mutlaka aydınlatılması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir