İçişleri Bakanlığının “Ülkeye Giriş Tedbirleri” genelgesi uygulanmaya başlandı

Genelge uyarınca hudut kapılarından giriş yapanlar için PCR test raporu yahut negatif süratli antijen testi zaruriliği aranmıyor.

Romanya’dan İstanbul’a seyahat yapan Vedat Karacan, Kapıkule Hudut Kapısında AA muhabirine, uygulamayla hudut kapısından daha süratli geçiş yaptıklarını söyledi.

PCR test raporu ile ilgili daha evvel birtakım meseleler yaşadığını söz eden Karacan, “Bazen internet çalışmadığı vakit evrak faal olmuyor ve beklerken gün burada geçiyordu. Doküman telefonumdaydı şarjım bitti ve açılması için bekledim vakit kaybına neden oluyordu. Artık geçişlerimiz daha kolay.” diye konuştu.

Almanya’dan gelen Atilla Ateş ise doküman zorunluluğunun kaldırılmasıyla hudut kapılarından geçişin daha süratli olduğunu lisana getirdi.

Bulgaristan’dan gelen Kadir Şerif ise Edirne’ye sık sık geldiğini belirterek, “PCR testi istenmemesi bizi daha keyifli etti. Kapıdaki süreçlerimizi hallettikten sonra yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

İçişleri Bakanlığınca yayımlanan 81 vilayet valiliğine “Ülkeye Giriş Tedbirleri” bahisli genelgede Türkiye’ye girişlerde, azami 72 saat evvel yapılmış negatif sonuçlu PCR yahut girişten azami 48 saat içinde yapılmış negatif süratli antijen testi zaruriliği aranmayacağını bildirilmişti.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.