İçme suyu çalışmalarında son aşama!

“5-6 Mayıs’ta 48 saatlik su kesintisi olacak”

Lüleburgaz Belediyesi’nin yaklaşık 3 yıl önce içme suyu hatlarında başlattığı yenileme çalışmalarında son aşama 5-6 Mayıs tarihlerinde 48 saatlik su kesintisinin ardından tamamlanacak. Başkan Gerenli, “Lüleburgaz’ın bir sorununu daha çözüme kavuşturuyoruz. Komşularımıza bugüne kadar göstermiş oldukları sabır için teşekkür ederim. Yapacağımız son çalışmayla birlikte kentimizdeki içme suyu hatlarında meydana gelen kesinti ve arızalar en aza inecek” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin 3 yıl önce içme suyu hatlarında başlattığı yenileme çalışmalarında artık sona geldi. Üç yılda 26 kilometrelik içme suyu hattını yenileyen Lüleburgaz Belediyesi, 5-6 Mayıs tarihlerinde kentin ana içme suyu ihtiyacını karşılayan ve fiziki ömrünü dolduran ana isale hattında çalışma gerçekleştirecek. Çalışma kapsamında kent genelinde 48 saatlik su kesintisi meydana gelecek.

O sorunlar tarih oluyor!

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerince yapılacak çalışma çerçevesinde fiziki ömrünü dolduran ana isale hattındaki çelik boru yerine 800 milimetrelik tamamen sağlıklı düktil boru yerleştirilecek. Bu doğrultuda 5 ve 6 Mayıs tarihlerinde 48 saatlik su kesintisi olacak. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Lüleburgaz’da içme suyu hatlarında meydana gelen sorunlardan dolayı yaşanan su kesintileri en aza indirilmiş olunacak.

“Sabrınız için teşekkür ederim”

Yapılacak olan çalışmayla ilgili açıklama yapan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, içme suyu hatlarında gerçekleştirilen çalışmalarda sona gelindiğini vurguladı. Vatandaşlara gösterdikleri sabır için teşekkür eden Başkan Gerenli, “Lüleburgaz’ın bir sorununu daha çözüme kavuşturuyoruz. Komşularımıza bugüne kadar göstermiş oldukları sabır için teşekkür ederim. Yapacağımız son çalışmayla birlikte kentimizdeki içme suyu hatlarında meydana gelen kesinti ve arızalar en aza inecek” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.