Instagram, Yeni Mavi Tik Özelliği İle Satış Rekoru Kırdı: Tek Günde 660 Milyon Kar!

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Instagram, uzun bir süredir üzerinde çalıştığı mavi tik özelliğini nihayet aktive etti. Şirket sadece ilk gün yeni özellik satışlarından yüz milyonlarca dolar kar etti. Detaylar haberde.

Meta’nın sahip olduğu ünlü sosyal medya platformu Instagram, geçtiğimiz haftalarda önceleri sadece tanınmış kişi ve şirketlere verilen mavi tik özelliğini tüm kullanıcılara açacağını duyurmuştu.

İlk olarak Twitter Blue ile gördüğümüz ücretli ayrıcalık sistemini kendi platformuna da getiren şirket, özelliğin ilk gününde satış rekorları kırdı.

Sadece bir günde 44 milyon mavi tik aboneliği satan platform, özellik sayesinde şimdiden 660 milyon doların üzerinde bir kar ederek bu alanda yeni bir rekora imza attı.

Şimdilik web uygulamasında 11.99$, mobil platformunda ise 14.99$ karşılığında aylık abonelik veren şirket, ilerleyen dönemlerde yeni özelliğini daha fazla ülke için hayata geçirmeyi planlıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yakında ülkemize de gelmesi planlanan mavi tik aboneliğini satın almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir