İzmir’deki bayan cinayetinin detayları ortaya çıktı

Olay dün akşam saatlerinde Kazımdirik Mahallesi 296 Sokak’ta bulunan Folkart Incıty’de meydana geldi.

Teze nazaran, 14. katta bulunan konutunda olan Rojda Şayla (43) bir müddettir ortalarında sorun olduğu ileri sürülen kocası N. Ş.’nin konuta gelerek tabancayla ateş açması sonucu kanlar içerisinde yere yıkıldı. Silah seslerini duyan etraftaki vatandaşlar durumu polis ve sıhhat gruplarına bildirirken, cürüm aletini olay yerinde bırakan kuşkulu, süratle kaçarak uzaklaştı. İhbar üzerine adrese gelen sıhhat takımlarının yaptığı denetimlerde Şayla’nın hayatını kaybettiği belirlendi. Savcının incelemesinin akabinde Şayla’nın cansız vücudu İzmir İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, kaçarak kayıplara karışan şüpheliyi yakalamak için polis takımlarınca çalışma başlatıldı.

KAPININ GERİSİNDEN VURMUŞ

Öte yandan katil zanlısı N.Ş.’nin bir müddettir geçimsizlik yaşadıkları için bir buçuk aydır başka olduğu eşi Rojda Şayla’nın kapısına giderek, eşinin kapıyı açmaması üzerine tabancasına davrandığı ve kapıya arkası gerisine ateş etmesi sonucu mermilerin bayana isabet ettiği öğrenildi. Şüphelinin silahı olay yerinde bırakarak kaçtığı anlaşılırken, polisin kapıdaki mermi izlerini görünce içeri girdiği ve Rojda Şayla’yı yerde hareketsiz yatarken bulduğu belirlendi.

6 AY EVVEL EVLENMİŞLER

Rojda Şayla’nın daha evvelki evliliğinden 20 yaşında bir çocuğu olduğu, 6 ay evvel de N.Ş. ile evlendiği öğrenildi. Bahtsız bayanın bir müddettir geçimsizlik yaşadığı eşi N.Ş. ile de 1 buçuk aydır farklı yaşadığı ortaya çıktı. Cinayet anında Rojda Şayla’nın oğlu B.B.’nin dışarıda olduğu kaydedilirken, Şayla’nın eşi N.Ş. hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı da ortaya çıktı.

CENAZE ANTALYA’YA GÖNDERİLDİ

Öte yandan Rojda Şayla’nın cenazesi, otopsi süreçlerinin akabinde yakınları tarafından İzmir İsimli Tıp Kurumu morgundan teslim alındı. Cenazenin defnedilmek üzere, Şayla’nın memleketi Antalya’ya götürüldüğü öğrenildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.