Kirayı geciktiren kiracısının çelik kapısını çaldı

Eşinden yıllar evvel boşanan Hacer Kondu (31), yaklaşık 1 sene evvel 2 çocuğuyla birlikte merkez Sarıçam ilçesine bağlı Çarkıpare Mahallesi’nde M.D. isimli şahsın konutunu aylık 1200 liraya kiraladı. Lakin Kondu, teze nazaran, 3 aydır kirasını ödeyemedi. Mesken sahibi M.D. ise genç bayandan kirayı ödemesini ve konutu boşaltmasını talep etti. Hacer Kondu ise meskenden şuanda ayrılamayacağını söyledi.

ÇELİK KAPIYI ÇALIP ELEKTRİĞİ KESTİRDİ

Geçen gün öğlen saatlerinde konuta gelen M.D., konutun çelik kapısını söktürdü ve ana şalterden genç bayanın konutunun elektriğini kestirdi. Tüm bunlar yaşanırken banyoda olduğunu söyleyen genç bayan, çıktığında ise kapısının olmadığını gördü. Bu sırada mesken sahibi ise ‘Evi boşaltıp gideceksin’ dedi.

Genç bayan, konutta 2 çocuğuyla elektriksiz ve kapısız kaldı. Hacer Kondu, “Duştayken konut sahibim geldi. Biranda sesleri duyunca çıktım. Kapıyı söktüğünü gördüm. Kapıyı vermeyeceğini ve bugün bu türlü kalmam gerektiğini, yarına kadar da konutu boşaltmam gerektiğimi söyledi. 3 aydır kirayı geciktirdiğim için bu türlü yaptı. Avukata para vermem gerekiyordu onu verdiğim için elimde para kalmadı ve kirayı ödeyemedim” diye konuştu.

Ev sahibinin daha evvel de elektriğini kestiğini öne süren Kondu, “2 çocuğumla birlikte bu türlü oturacağım” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.