Kushner’in Cumhurbaşkanı Erdoğan anısı: Üç çocuk latifesi yaptı

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın damadı başkanlığı sırasındaki başdanışmanı Jared Kushner, Beyaz Saray günlerini kitap haline getirdi.

Geçen ay çıkan “Breaking History” isimli kitapta Kushner’in Türkiye ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la farklı bir anısı yer alıyor.

Kushner kitabında 28 Şubat 2019’da İsrail-Filistin barış planını görüşmek için Ankara’ya düzenlediği seyahati anlatırken, Erdoğan’ın burada kendisine üç çocuk latifesi yaptığını aktarıyor.

ÜÇ ÇOCUK ŞAKASI

Gazeteoksijen’in haberine nazaran Erdoğan’ın ticari bağları geliştirme konusundaki isteği için kendisine teşekkür ettiğini aktaran Kushner şöyle devam ediyor:

Yine kitaba nazaran Erdoğan, Kushner ve eşi Ivanka Trump’ın daha fazla çocuk yapmasını istiyor ve mitinglerde yaptığı “üç çocuk” çağrısı üzerine şakalaşıyorlar.

Kushner kitabında, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile devasa Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görüştüm ve ona barış planımızı anlattım. Güzel geçmedi ancak esasen aksini düşünmemiştim” diyor.

“TRUMP’IN TEHDİDİNİ ERDOĞAN GÖRMEZDEN GELDİ”

Trump’ın Ekim 2019’da Türkiye ekonomisini “yok etmekle” tehdit ettiğini, Erdoğan’ın ise bunu görmezden geldiğini söyleyen Kushner, tansiyonun ardından Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Türkiye’ye düzenlediği ziyareti de şu sözlerle anlattı:

“ERDOĞAN ÇOK İNATÇIDIR”

“Pence Türkiye’ye gitmeden evvel ofisime uğradı. Erdoğan’la birkaç defa görüşmüştüm ve Pence onunla nasıl başa çıkılacağı konusunda tavsiye istedi. ‘Tavsiyeme gereksiniminiz yok. Lakin tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki karşılıklı oturduğunuzda size tüm dertlerini anlatacak. Trump ile olan bağına bedel veriyor, bu yüzden başarınız Trump’ın ateşkes konusunda ne kadar önemli olduğunu ne derece ilettiğinize bağlı. Erdoğan çok inatçıdır. Bunu nasıl çözeceğinizden emin değilim fakat sizi buradan destekleyeceğim’ dedim.”

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.