Musk Twitter’ı “dolandırıcılıkla” suçladı

Dünyanın en güçlü iş insanı Elon Musk ile en büyük toplumsal medya platformlarından Twitter ortasındaki hukuk savaşı kızışıyor. Twitter’ın dava açtığı Musk, karşı dava açarak toplumsal medya devini dolandırıcılıkla suçladı.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’la Twitter arasındaki kavga büyüyor. ABD’li teşebbüsçü, Twitter’a dava açtı ve dolandırıcılıkla suçladı. Musk’ın 165 sayfalık karşı dava metninde Twitter’ın uydurma kullanıcılarla ilgili aldatıcı bilgi verdiği suçlaması yinelendi.

SAHTE HESAP KRİZİ

Twitter idaresi kullanıcıların yüzde 5’inden daha azının geçersiz olduğunu argüman ediyor. Elon Musk ise geçersiz hesap sayısının yüzde 20’den fazla olduğunu ve şirketin bunu gizlediğini öne sürüyor.

Dijital reklam gösterilebilen günlük etkin kullanıcı sayısının Twitter’ın sav ettiğinden 65 milyon daha az olduğu da savunuyor.

44 MİLYAR DOLARLIK TEKLİF

Elon Musk, toplumsal medya devi Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolar teklif vermişti. 

Twitter idaresi başta reddettiği teklifi daha sonra kabul etti. Lakin tekliften bir buçuk ay sonra Musk, şirketin düzmece hesap sayısını olduğundan çok daha az gösterdiği gerekçesiyle teklifi çektiğini açıkladı. Twitter idaresi bunun üzerine şirketin pay pahasını düşürdüğü gerekçesiyke satın alma sürecini gerçekleştirmesi için Musk’a dava açmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.