Mustafa Destici: Öğretmen maaşları 15 bin TL olmalı

Büyük Birlik Partisi Genel Lideri Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde basın toplantısı gerçekleştirdi.

Burada gündeme ait konuşan Destici, öğretmen maaşlarına değindi.

Genel Lider Destici, öğretmen maaşlarında güzelleştirilmeye gidilmesini talep etti.

“Yeni başlayan öğretmenin 15 bin TL alması gerek”

Ders fiyatları haricinde, işe yeni başlayan öğretmenlerin en az 15 bin TL alması gerektiğini belirten Destici, “Bu öğretmenlerimizin hakkıdır” ifadeleriyle vurguladı.

“Irak’taki hadiseler sona ermeli”

Değerlendirmelerine devam eden Destici, Türkiye’nin, Irak’taki çatışmalar nedeniyle oluşacak muhtemel bir göç dalgasına karşı önlemini alması gerektiğine işaret ederek, “Irak’taki hadiselerin bir an evvel sona ermesi, ülkenin tam bir huzura, barışa kavuşması öncelikli dileğimizdir.” dedi.

“Yunan halkı, istikbalini ABD’nin kuklası olarak kurabileceğini zanneden zihniyetten kurtulmalıdır”

Yunanistan’ın Türk hava alanı ve karasularına yönelik tacizlerini hatırlatan Mustafa Destici, bu ülke ile vakit zaman çeşitli ihtilaflar yaşandığını söyledi.

Destici; “Yunan halkı, yetersizliklerini hayali bir Türkiye tehdidiyle örtmeye çalışan, istikballerini ABD’ye sığınarak, ABD’nin kuklası olarak kurabileceklerini zanneden, hukuka, insan haklarına riayet edip barış içinde, huzurla yaşamak yerine, ulusal gelirlerini asla kazanamayacakları bir savaş ismine silahlanmaya harcayan ve halkını yokluğa mahkum eden, yeteneksiz, bilgisiz, vizyonsuz, kifayetsiz, karikatür siyasetçilerle hesaplaşmalı ve kendi gelecekleri ismine bu zihniyetten kurtulmalıdırlar.” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.