Şeyma Subaşı’nın uyuşturucu test sonucu açıklandı

Avukat Emek Emre, müvekkili Şeyma Subaşı’nın katıldığı bir doğum günü partisinde uyuşturucu kullandığı biçimindeki imajların toplumsal medyada kullanılması ve suçlayıcı şekli haberlerin yapılması üzerin açıklamada bulundu. Emre, cumartesi günü Subaşı’nı uyuşturucu testine soktuğunu ve analizlerinin negatif çıktığını belirtti.

Şeyma Subaşı’nın ‘uyuşturucu kullandı’ sözü ile servis edilen imajlarla ilgili rastgele bir kabahat isnadının bulunmadığını belirten avukat Emek Emre, imgelerin temmuz ayında yurt dışında çekildiğini belirtti.

Şeyma Subaşı’nın anayasal olarak muhafaza altına alınan haklarının ihlal edildiğini belirten Emre, cinayet üzere ağır kabahatlerde dahi mahkumiyete ait mutlaklaşmış mahkeme kararı olmaksızın argümana nazaran tabiri kullanılarak şüphelilerin isimlerinin baş harfleriyle verilmesine karşın Şeyma Subaşı hakkında yapılmaya çalışılanın prestij suikastı olduğunu söyledi.

BAKANLIĞA BAĞLI BİR LABORATUVARDA TEST YAPTI

Emek Emre, suçlayıcı haber ve manzaralar üzerine Şeyma Subaşı’nın Sıhhat Bakanlığı’na bağlı bir laboratuvarda cumartesi günü test yaptırdığını ve tüm uyuşturucu panelleri tarafından negatif çıktığını belirtti.

Açıklamada, “Ülkemizin her vatandaşına yönelik olduğu üzere, müvekkilin de özel hayatına ait manzaraların müvekkilin isteği olmadan alınması kabahat olduğu üzere bu manzaraları yaymak/ifşa etmek de ayrıyeten cürüm teşkil etmektedir. Müvekkilin özel hayatına yönelik hata teşkil edebilecek fiilleri gerçekleştirenler hakkında gerekli soruşturma süreçlerinin yapılabilmesi için cumhuriyet savcılığına müracaat edileceği ve müvekkilin bu süreçte uğradığı maddi/manevi ziyanların tazminine yönelik tazminat davaları açılacaktır” denildi.

Görüntülerin toplumsal medyada dolaştığı sırada Şeyma Subaşı toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hiçbir çiçek öbür bir yerde olmak için tez etmiyor. Hiçbir dalga vaktinden evvel kıyıya yanlışsız ilerlemez” üzere tabirler kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.