Sinop’ta çeşmeler bu yıl bordo-maviye boyandı

Sinop’un Gerze ilçe merkezinde bulunan çeşmenin dış duvarları o yıl şampiyon olan grubun renklerine boyanırken, bu yıl da Muhteşem Lig’de Trabzonspor’un şampiyon olması üzerine çeşmeler bordo-maviye boyandı.

Bahis ile ilgili açıklamalarda bulunan Gerze Belediye Lideri Cevat Şensoy, “1983 yılından beri bu çeşme devamlı boyanmakta. Şampiyon olan kadronun taraftarları gelip bu çeşmeyi boyuyorlar. Hatta davul-zurna ile geliyorlar. Bu sene davul falan yoktu. Bu süreçte Trabzonspor 2 kez şampiyon olmuş. Galatasaray 16 defa, Fenerbahçe 10 defa, Beşiktaş 9 defa, Bursaspor 1, Başakşehir de 1 defa şampiyon olmuş. Natürel, Galatasaray üzere üst üste şampiyon olanlar çeşmeyi bazen yine boyuyorlar ya da boyayı yeniliyorlar. Tüm halk da buna alıştı. Hiç kimse de çeşmeye ziyan vermiyor. Artık bu kültür oturdu. Her sene istekli olarak taraftar kümeleri geliyor, çeşmeleri gruplarının renklerine boyuyor. Yalnızca Başakşehir taraftarları yoktu. O vakit da biz belediye olarak boyadık” dedi.

Sinop’un Gerze ilçesinde yaşayan Trabzonsporlu vatandaş Hamdi Altmışdörtoğlu ise, “38 yıl sonra gelen şampiyonluğumuz sonucu çeşmelerin bordo-maviye boyanması başka bir memnunluk. Grubumuz bu sene şampiyon olduğu için daha bir sevinçliyiz” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.