Son Dakika: AK Parti’den Avrupa Parlamentosu’na sert tepki!

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Genel Lider Yardımcısı, Parti Sözcüsü Çelik, Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye’yi maksat alan raporuna sert reaksiyon gösterdi.

Ömer Çelik toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Avrupa Parlamentosu yeniden gerçeklerden kopuk ve sorumsuz bir Türkiye raporu hazırlamış. Doğu Akdeniz, Ege ve Kıbrıs sorununda Yunan-Rum tezlerini temel alan bir yaklaşım sergilemişler.” açıklamasında bulundu.

AK Parti Sözcüsü Çelik’in açıklamaları şöyle:

AP göçmenler konusunda üstüne düşenleri yapmayan Avrupa ülkelerini eleştiren ve Türkiye’ye teşekkür eden bir tavır içinde olmalıdır. Ayrıyeten Türkiye’ye verdiği kelamları yerine getirmeyen AB kurumlarına dönük somut aksiyon planı önermelidir.

Eleştirdiği hususlarda Türkiye ile demokratik dayanışma üretmek yerine yalnızca Türkiye eleştirisi yapan bir yaklaşım sağlıklı değildir. Demokratik kavramları dar bir bakış açısıyla birer siyasi kaldıraç üzere kullanmak bencil bir yaklaşımdır.

AP demokrasi ve dış siyaset hususlarında diyalog ve ahde vefa temelinde somut demokratik dayanışma düzenekleri üretmelidir. Sömürge komiseri lisanıyla yapılan bencil değerlendirmelerin bir manası yoktur.”

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.