Vladimir Zelensky, Haluk Bayraktar’a devlet nişanı takdim etti

Türkiye’nin son yıllarda yerli ve ulusal savunma atılımları ile ülkeye kazandırılan SİHA ve İHA’lar, dünyanın çeşitli bölgelerinde başarılara imza atarak güçlerini ispatladı.

Silahlı insansız hava araçları (SİHA) teknolojisindeki başarısı, dünyanın gündemindeki sıcaklığını müdafaaya devam ediyor.

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelensky’iyle görüşmek için Kiev’de bir ortaya geldi.

Vladimir Zelensky, görüşme sırasında Baykar’a övgüde bulundu. Zelensky, Haluk Bayraktar’a 1’inci Derece Devlet Liyakat Nişanı taltif etti.

“Yeni malların üretilmesini tartıştık”

Dün akşam saatlerinde resmi hesabından paylaşımda bulunan Zelensky, “Baykar fabrikasının Ukrayna’daki inşaatının ayrıntılarını ve Ukrayna bileşenleri kullanılarak yeni malların üretilmesini tartıştık. Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin gücünü artırmaya yönelik dayanağınız ve ferdî katkınız için teşekkür ederiz!” dedi.

Bayraktar’dan Zelensky’e vışıvanka gömleği

Haluk Bayraktar ise Vladimir Zelensky, üstünde Bayraktar’ın işlendiği Ukrayna’nın klâsik işlemeli ‘vışıvanka’ gömleğinden ikram etti.

Haluk Bayraktar’ın aldığı devlet nişanı, Ukrayna basınında geniş yer buldu.

SİHA’lar basında geniş yer buluyor

DHA’nın haberine nazaran, Ukrayna merkezli ‘Kiev Independent’ medya organı, Bayraktar SİHA’sının ülkede üretilmesini öne çıkartırken Ukrayna savunmasına ilişkin haberleri ele alan devlet haber kanalı ise hususa geniş yer verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.