Cannes’da En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü alan Merve Dizdar’a ünlüler ve siyasetçilerden tebrik yağdı

Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı Kuru Otlar Üstüne filmi bu yıl 76.’ıncısı düzenlenen Cannes Film Festivali’nden ödülle döndü. Filmde canlandırdığı karakterle Merve Dizdar, En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü aldı. Türkiye’ye büyük gurur yaşatan Merve Dizdar‘a sosyal medyada tebrikler peşi sıra geldi.

İşte Merve Dizdar için ünlü isimlerden gelen destek mesajları:

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: Cannes Film Festivali’nde Kuru Otlar Üstüne filmindeki performansı ile en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Merve Dizdar’ı tebrik ediyorum. Başarılı yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan başta olmak üzere tüm film ekibini de ayrıca kutluyorum.


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Ne güzel haber. Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Merve Dizdar’ı tebrik ediyorum.

“BAŞARILARIN DAİM OLSUN”

Cem Yılmaz: Başarıların, mutluluğun daim olsun.. Merve Dizdar Cannes 2023 en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi oldu

“GURUR DUYDUK SAYENDE”

Canan Kaftancıoğlu: Merve Dizdar tam da kadınlar çalışmasın diyenlere inat tüm o kötülüğün üzerine bir sanatçı parıltısını boca etti bu akşam. Harika ödül konuşmasıyla da her birimizi selamladı. Tebrikler sevgili Merve, gurur duyduk sayende…

Dilek İmamoğlu: Hepimize gurur veren ne güzel bir haber… Merve Dizdar, Nuri Bilge Ceylan’ın Kuru Otlar Üstüne filmindeki performansıyla Cannes Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülünü alan ilk Türk kadın oyuncu oldu. Konuşmasında; ödülünü armağan ettiği, ülkemizde mücadeleden asla vazgeçmeyen milyonlarca kadına verdiği umut çok kıymetli. Tebrikler ve gönülden teşekkürler Merve Dizdar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir