Fatih Altaylı’dan Nagehan Alçı’ya ‘Yılmaz Güney’ Yanıtı: İbrahim Tatlıses’i Örnek Gösterdi

Gazeteci Fatih Altaylı, yönetmen ve oyuncu Yılmaz Güney hakkında yapılan kadına şiddet ve cinayet eleştirilerini Kürt olmasına bağlayanlara tepki gösterdi.

Altaylı yazasında, ‘Yıllardan beri İbrahim Tatlıses’in kadınlara yönelik tavrı, kendisi ile tartışan bir kişinin Tatlıses’in bir yakını tarafından anında vurulup öldürülmesi, ayrıldığı kadınların farklı zamanlarda vurulması Tatlıses’in eleştirilmesine neden oluyor. Tatlıses de Kürt. Onu da eleştirenler ‘anti Kürt’ mü!’ diye sordu.

Oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın, sanatçı Yılmaz Güney hakkında, “Sinemamızın en iyi kadın döven erkeği” sözleri yine bir tartışma başlatmıştı.

Farah Zeynep Abdullah’ın Nebahat Çehre’yi kast ederek yaptığı bu çıkış sonrası Güney’in ailesi ünlü oyuncuya dava açacaklarını söyledi.

Tartışmalara dün dahil olan Habertürk yazarı Nagehan Alçı ise Güney’in “Kürt olduğu için hedef alındığını” iddia etmişti.

Tartışmalara 23 yıl önce yazdığı bir yazıyla giren gazeteci Fatih Altaylı ise Nagehan Alçı’ya bugün yanıt verdi.

Altaylı, “Pavyonda tartıştığınız birini öldürürseniz ister Türk olun, ister Kürt olun, isterseniz Japon veya Ugandalı olun fark etmez. Katil olursunuz” yorumunu yaptı.

Altaylı yazısında şöyle devam etti:

‘Tam aksine, bu gibi durumlarda meseleyi etnisiteye, ırka göre farklı bir biçimde ele alırsanız ırkçı olursunuz.

Yıllardan beri İbrahim Tatlıses’in kadınlara yönelik tavrı, kendisi ile tartışan bir kişinin Tatlıses’in bir yakını tarafından anında vurulup öldürülmesi, ayrıldığı kadınların farklı zamanlarda vurulması Tatlıses’in eleştirilmesine neden oluyor. Tatlıses de Kürt. Onu da eleştirenler ‘anti Kürt’ mü!

Peki o zaman benzer suçları ve hatta beterlerini Yılmaz Güney işleyince eleştirmek niye Kürtlükle bağlantılı hale getiriliyor!’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx