Mustafa Sarıgül mazbatası aldı.. Can, Ezincan, can Ezincan

Siyasi hayatı boyuncu SHP, DSP Yeni Türkiye Partisi, ve CHP çatıları altında gidip gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül CHP listesinden girdiği seçimlerde Erzincan Milletvekili seçildi.

İki dönem Şişli Belediyesi Başkanlığı yapması nedeni ile sürekli Şişli kelimesine alışkın olan Mustafa Sarıgül’ün mazbatasını alırken defalarca can, Erzincan, can Erzincan demesi dikkat çekti.

BASIN AÇIKLAMASINDA KELİMELERE DOLANDI

Mustafa Sarıgül, adliyede İl Seçim Kurulu Başkanı Halil Odabaş’tan mazbatasını aldıktan sonra gazetecilere, aldığı mazbatada binlerce kişinin emeğinin olduğunu söyledi.
Kendisini Erzincan’da bu göreve layık gören CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür eden Sarıgül, “Hiçbir siyasi parti farkı gözetmeden, bayrağımıza, toprağımıza bağlı olan, ulusal birliğimizden ayrılmayan, inançlarımıza saygı gösteren can Erzincanlılara çok teşekkür ediyorum. Bu mazbata benim sorumluluğumu arttırıyor. Hiçbir siyasi farkı gözetmem mümkün değil, can Erzincan’ımızın vekili olmaya özen göstereceğim.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir